TKDK İle IPARD Programı 10. Çağrı İlanı Yayınlandı!

TKDK İLE IPARD PROGRAMI 10. ÇAĞRI İLANI YAYINLANDI!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ( TKDK ), IPARD Programı kapsamında Onuncu Başvuru Çağrı İlanını 7 Ocak 2021 tarihinde yayınladı.

IPARD Solar Programı kapsamında aşağıda yer alan 42 il kapsanacak:

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay. Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin. Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van ve Yozgat.

TKDK solar desteği için 101 tedbir numaralı “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” kapsamında %50 – 70 arası oranda destek verilecek sektörler şu şekilde:

Süt Üreten Tarımsal İşletmeler,

Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler,

Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler ve

Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler.

IPARD GES Destek paketinde belirlenmiş olan toplam destek bütçesi 45.000.000 Euro olarak belirlenmiştir. TKDK GES programına başvurular 15.02.2021 tarihinde başlayacaktır. Başvurular TKDK İl Koordinatörlüklerine online olarak yapılacak, son başvuru tarihi olan 16.03.2021 saat 18:00’da online başvuru sistemi kapanacaktır.

IPARD güneş enerjisi desteğinden sorunsuz bir şekilde faydalanabilmek için alanında uzman bir EPC firması ile çalışmanız önerilir. TKDK Güneş Enerjisi desteğine başvuru sırasında evrakların hazırlanması, evrak işlerinin takibi ve projenin hazırlanması desteğin onaylanması için kritik bir öneme sahiptir. Entegro Enerji Sistemleri olarak alanında uzman kadromuz ve mutlu müşteri portföyümüzden gelen deneyimimiz ile evrak işlemleri, tedarik, kurulum ve işletme-bakım faaliyetlerimizden ayrı olarak yararlanabileceğiniz teşvik paketlerine başvurularınızda da profesyonel destek sağlıyoruz.

TKDK’nın 07 Ocak 2021 tarihinde açıklamış olduğu, IPARD 2. Dönem Onuncu Başvuru İlanı’nın resmi metnine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 07 Aralık 2020 tarihinde başlatmış olduğu ve son başvuru tarihi 06 Mart 2021 olarak belirlenmiş olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi ( KKYDP ) Programı ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir