Yaylaköy GES

İzmir güneş enerjisi firmaları içinde en uzun zamandır hizmet verenlerden biri olan Entegro, iştiraki olan Çağlacan İnşaat Turizm Enerji firmasına ait Yaylaköy Güneş Enerjisi Santralinin montajı 2019 Ekim ve Kasım aylarında tamamlandı. Solar Enerji Santralinin kabulü 15.11.2019 tarihinde ilgili Elektrik Dağıtım Kuruluşu  ve TEDAŞ tarafından yapıldı.

Güneşten elektrik üreten Lisanssız Elektrik Üretim Santrali statüsündeki GES’te 2800 adet 305 Wp gücünde monokristal tip solar panel ve 14 adet 50 kW dizi solar inverter bulunmaktadır. Solar paneller 2H Endüstriyel tarafından üretilmiştir. İnverter üreticisi firma Delta Electronics’tir.

PROJE HAKKINDA

Yatırımcı:
ÇAĞLACAN İNŞAAT TURİZM ENERJİ HAY.İTH.İHR.SAN.TİC.VE PAZ.LTD.ŞTİ.
Konum:
Kuşadası – Aydın / TÜRKİYE
Kurulu Güç:
854 kWp / 650 kWe
Solar Panel:
2800 Adet 305 Wp 2H Güneş Paneli
Inverter:
14 ADET 50 kW Delta Electronics
TEDAŞ Kabul Tarihi:
15.11.2019

Proje geliştirme safhası hariç, Yaylaköy GES’in kurulum aşamalarının  tamamı Entegro Güneş Enerjisi Sistemleri İzmir EPC kadrosu tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu hizmetler:

  • Gerekli Yasal İzinlerin Alınması
  • İmar İşleri
  • Finansman Çözümü
  • Saha Düzetme ve Hafriyat
  • Tüm  GES Malzemesinin Tedariki
  • Kurulum
  • Kabul

Yaylaköy Güneş Enerjisi Santrali İşletme – Bakım faaliyetlerini de firmamız Entegro yürütecektir.

Güneş Enerjisi Santralinin yıllık elektrik enerjisi üretim beklentisi 1.350.000 kWh’tır. Bir yılda önlenmesi beklenen karbon dioksit salımı 675 Tondur (Not: Doğal gazla elektrik enerjisi üretiminde ortaya çıkması muhtemel 500 Ton / GWh değeri baz alınmıştır. Kaynak: Enerji Atlası.

Yaylaköy GES’in Güneş Enerjisi Sistemleri kalite standartları açısından örnek bir eser olduğuna inanıyoruz. Dünyamıza ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle…