Mossdeco Akhisar Güneş Enerjisi Santrali

Mossdeco Orman Ürünleri; yosunlar, tohumsuz kozalaklar, dallar vb. ziraatı olmayan ürünleri 39 ülkeye ihraç etmesiyle birlikte Türkiye’de de doğal kuru çiçek sektöründe öncül bir firmadır. Ürünlerin toplanması sürecinde rakımı yüksek, iş olanağı açısından zayıf bölgelerde istihdam yaratmıştır. Orman dairesinden alınan izinler dahilinde ürünleri toplayarak firmaya getiren kişilerden teslim alınması sonrası temizlenmesi, boyutlandırılması, boyanması ve paketlenmesi süreçlerinde 42’si kadın 51 kişi çalışmaktadır.

PROJE HAKKINDA

Yatırımcı:
MOSSDECO ORMAN ÜRÜNLERİ GID. TAR. AMD. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Konum:
Akhisar – Manisa / TÜRKİYE
Kurulu Güç:
345 kWp / 240 kWe
Solar Panel:
750 Adet 460 Wp Jinko Güneş Paneli
Inverter:
8 ADET 33,3 kW Solaredge
TEDAŞ Kabul Tarihi:
07.09.2021

Doğanın içinde olan Mossdeco Orman Ürünleri, doğaya karşı sorumluluğunu üstlenerek enerjisini karbon emisyonundan uzak, en temiz yenilenebilir enerji sistemi olan Güneş Enerjisinden karşılama kararı almıştır. Mossdeco Akhisar solar santralinin kurulması kararının verilmesinin ardından Entegro ile iletişime geçen yatırımcımız, Güneş Enerjisi Santrali kurulum yolunda desteğimiz ile sağlam adımlarla yürümüş, verimi yüksek ve kaliteli bir çatı Güneş Enerjisi Santraline sahip olmuştur.

Güneş Enerjisi Sistemi kurulumu için Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu başvurusu tarafımızca yapılmıştır. Solar projelendirmesi ve Mossdeco Akhisar GES projesinin onaylanması tamamlandıktan sonra Güneş Enerjisi Santrali kurulumu yapılmıştır. Kurulumun tamamlanmasına takiben yetkili mercilerin kontrolleri sonucu GES Kabulü alınmış, devreye alınan çatı Mossdeco Akhisar Güneş Enerjisi Santrali yatırımcısına kazandırmaya başlamıştır.

İzmir Güneş Enerjisi firmaları arasında kalitesi ve referanslarıyla ön planda yer alan Entegro Enerji Sistemleri olarak bir firmayı daha Güneş Enerjisi ile buluşturmanın gururunu yaşamaktayız. Mossdeco Akhisar Solar projemizde 750 Adet 460 Wp Jinko Güneş Paneli ve 8 adet 33,3 kW Solaredge inverter kullanılarak 345 kWp / 240 kWe güç elde edilmiştir. Bu sayede yıllık 328.608 kg karbon emisyonunun önüne geçilmesi planlanmakta; yatırımcımız Mossdeco Orman Ürünleri’nin, ışınımın en düşük olduğu Aralık ayında dahi tüketiminin tamamını karşılayarak elektrik faturalarından kurtulması, üretim fazlası enerjinin satışını yapması öngörülmektedir.