CHEF SEASONS GES

Chef Seasons, 2009 yılında İzmir’de kurulmuş olan, ürün yelpazesinde gurme tuzlar, baharatlar, çeşniler, soslar ve daha nice ürün barındıran, aynı zamanda lezzetlendirici ürün geliştiren bir lezzet firmasıdır. Yurtiçinde evlerdeki ve kurumlardaki şeflere lezzet götürdükleri gibi, dünyanın dört bir yanındaki büyük gıda perakendecilerine ve restoran zincirlerine onaylı tedarikçi olarak hizmet vermektedir.

Çevresine olan duyarlılığı nedeni ile eğitim, sağlık, istihdam -özellikle kadın istihdamı, alanlarında yürüttükleri birçok proje içeren kurumsal sosyal sorumluluk programından ayrı olarak her yıl müşteri ve paydaşlarının yıllık kâğıt bazlı atıklarının 10 katı ağaç dikmektedir. Sosyal sorumluluk ruhuyla, kullandığı enerjiyi yenilenebilir enerji kaynağından sağlamak isteyen şirket, Menderes İTOB OSB’deki fabrikasının çatısına GES kurulumu için tarafımızla iletişime geçmiş, akabinde keşif düzenlenmiş, teknik fizibilite çalışmalarına takiben GES projesi belirlenmiştir.

PROJE HAKKINDA

Yatırımcı:
CHEF SEASONS GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Konum:
İTOB OSB – MENDERES / TÜRKİYE
Kurulu Güç:
137,6 kWp / 110 kWe
Solar Panel:
344 Adet 400 Wp HT Güneş Paneli
Inverter:
1 ADET 70 kW 2 ADET 20 kW Delta Electronics
TEDAŞ Kabul Tarihi:
17.12.2020

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği uyarınca Chef Seasons GES için İTOB OSB’ye Çağrı Mektubu başvurusu tarafımızca yapılmış, ilgili Güneş Enerjisi Sistemi için Çağrı Mektubu alınmış, projelendirmesi ve kurulumu tamamlandıktan sonra Geçici Kabul başvurusu yapılmış ve 17.12.2020 tarihinde TEDAŞ tarafından kabul edilmesine takiben santral devreye alınmıştır.

Elektrik üretimi için kurulmuş olan 137,6 kWp / 110 kWe gücündeki, İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Güneş Enerjisi Santralinde 344 adet 400 Wp HT Solar markalı güneş paneli, 1 adet 70 kW ve 2 adet 20 kW gücünde Delta Electronics marka inverter kullanılmıştır.

GES İşletme – Bakım ’ı, Alman ortaklarının desteğiyle, Fixente ekibi tarafından yürütülen Güneş Enerjisi Santralinde sorunsuz işleyiş devam etmektedir.

Chef Seasons artık enerjisini Güneş’ten üreterek, elektrik faturalarından tasarruf ederken elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamada doğayı da korumaktadır. Yıllık 154.000 kWh enerji üretmesi beklenen İzmir, Menderes’teki Solar Enerji Sistemi sayesinde yıllık 75.768 ton karbon salımı önlenebilecektir.