Artan Elektrik Giderleri Karşısında Paniğe Kapılmayın

Artan Elektrik Giderleri Karşısında Paniğe Kapılmayın. Güneş Enerjisi Yanınızda.

01.01.2022 İtibariyle Dağıtım Bedeli Dahil Elektrik Fiyat Artışları:

OG Tek Terimli Sanayi Aboneler: % 126,13

OG Tek terimli Ticarethane Aboneleri: % 128,19

Tüketiminizi karşılamak için çatınıza kuracağınız Güneş Enerjisi Santrali elektrik giderlerinizi ortadan kaldırmanıza ya da önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olacak.

Uygun bir finansman modeli ile elektrik faturalarınız için her ay ödemek zorunda olduğunuz tutar yerine ortalama 5 yıl kredi taksiti ödeyin, sonrasında da Güneş Enerjisi Santraliniz size bedavaya enerji üretsin.

Güneş enerjisi santraliniz tükettiğinizden fazlasını üretir ise fazlalık enerjiyi kWh başına sanayi abonesi iseniz; 1,57 TL, ticarethane abonesi iseniz; 1,83 TL’ye satma imkanı yakalayın.

Elektrik fiyatları sadece kur artışlarından, yurt içindeki ekonomik – finansal dalgalanmalardan ve enerji politikalarından değil, küresel ölçekteki dengesizliklerden de büyük ölçüde etkilenmektedir.

Örneğin; Rusya’nın doğal gaz arzını istediği zaman kısması – arttırması, küresel ısınmanın sebep olduğu kuraklık nedeniyle barajların boş kalması ve benzeri birçok etkenden olumsuz etkilenmektesiniz.

Elektrik Enerjisi Maliyetleriniz Her Geçen Gün Artmakta

Bu maliyet kalemi ile ilgili yaptığınız ön görülerde büyük sapmalar yaşanmaktadır. Ürün ya da hizmet maliyet kalemleriniz içinde elektrik enerjisinin oranı hızla yükselmektedir.

Sık sık yapıyorsunuzdur eminiz. Şimdi gözünüzü kapatın ve düşünün; işletmenizi 5 yıl, 10 yıl, 30 yıl sonra nerede görüyorsunuz? Cironuz ve karlılığınız ne kadar artıyor? Hangi ürün ve hizmetleri geliştirdiniz? Ülkenize ve insanlığa yaptığınız katkıları ne kadar arttırabildiniz? Bırakın bu hedeflerinize ulaşmayı, işletmenizin 5 yıl, 10 yıl, 30 yıl sonrasında ayakta kalabilmesi için tükettiğiniz enerjiyi yenilebilir kaynaklarla üretmeniz gerekmektedir.

İşletmeniz ayakta kalıp, faaliyetlerine devam ediyor ise karbon emisyonlarınızı ve çevreye etkinizi ortadan kaldırmış olmalısınız. Çünkü geleceğin dünyasında  karbon emisyonlarını sıfırlamayan işletmelere yer olmayacaktır.

Elektrik fiyatlarına 2022 yıl başı itibariyle gelen tarihi zamlar bir kez daha göstermiştir ki yenilebilir enerji yatırımlarına artık bir an önce başlamalısınız. İlk adım olarak lisanssız elektrik üretim yönetmeliği kapsamında yapabileceklerinizi masaya yatırmalısınız. Çatınız müsaitse, enerji tüketiminizin yüzde kaçını karşılayacağına bakmadan hemen bir çatı GES sahibi olmalısınız. Çatınız tüketiminizi karşılamaya yetmedi mi? Uygun bir araziye GES inizi kurup, tüketim ile üretiminizi mahsuplaştırmalısınız.

Kötü tasarım, malzeme ve işçilikten muzdarip olanlar hariç 2013 yılından beri Türkiye’de öz tüketimini karşılamak için Güneş Enerjisi yatırımı yapan hiç kimse pişman olmadı. Bu yatırımı daha önce yapmış olanlar, yazı çalışarak geçiren karıncadaki rahatlığa sahipler şu anda.

Siz de, enerjinizi güneşten bedavaya üreterek işletme maliyetlerinizi düşürmek ve karbon ayak izinizi azaltmak için hemen bizimle iletişime geçin. Bu süreçte yanınızdayız.

4 Comments

 1. Avatar
  Tünay BALLIKAYA

  İzmir Selçuk’ta zeytinlik bir arazide 5 ampül, buzdolabı, tv gibi aletlerimizi çalıştırabileceğimiz elektrik enerjisi için kaç adet panel gerekir?
  Böyle bir sistemin bize maliyet bedeli ne kadar olur?
  Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
  Saygılarımızla.
  Tünay BALLIKAYA

 2. Avatar
  Mehmet Kandemir

  Slm tekel bayisi iletiyorum 8 adet büyük buzdolabı calış tırıyorum bunun İcin ne kadarlık bir sistem kurmak gerekiyor

 3. Avatar
  Fuat suna

  Fiat alabilirmiyim gelin görüşelim

 4. Avatar
  A.Emin

  Didim ilçesinde 4 bitişik yazlık çatı üzerine yapılacak 200 metre kare civarında güneş enerji saatler dahil maliyet yaklaşık ne kadar olur ve kullanma ömrü kaç yıldır.Üretilen enerji aydeme satmak mümkün mü?Bilği verebilirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.